kontakt ze stroną: kontaktbogzyje[at]gmail.com

Bóg nie żyje – te słowa Fryderyka Nietzschego przeszły do historii. Zmarły w 1900 r. filozof wypowiedział je w innym kontekście i bynajmniej nie stanowiły deklaracji butnego ateisty. Jednak wkrótce zaczęły żyć własnym życiem, stając się swoistym credo tych, którzy uwierzyli w nieistnienie Boga.

Podwaliny pod nowożytny ateizm zostały położone na długo, zanim poznaliśmy wiele tajemnic ludzkiego organizmu, które jasno wskazują, że nasze stworzenie nie mogło być dziełem przypadku (kod DNA to jeden z niezliczonych przykładów). Z kolei ciąg Fibonacciego, nadający naszemu otoczenie doskonałą harmonię, którego tak wspaniałe zastosowanie znajdujemy w przyrodzie, stanowi czytelny podpis Boga. W Biblii odkryjemy nie tylko wiele słów, które swoją aktualnością i ponadczasową mądrością zaskakują do dziś do tego stopnia, że są w stanie zmienić ludzkie życie, ale również liczne tajemnice, które wprost wskazują, że ,,księga ksiąg”  na pewno nie jest zbiorem baśni i legend, jak chcieliby sceptycy. Te i wiele innych przykładów mówią: Bóg Żyje, a na naszej stronie będziemy pokazywać liczne dowody.

Na naszej stronie znajdą Państwo również wiele treści, które pozwolą nam zatrzymać się na chwilę i skłonią nas do zadumy. Oprócz pobudzających do przemyślenia różnych aspektów naszego życia cytatów znajdą się tu również komentarze biblijne oraz artykuły, stanowiące próbę zmierzenia z dogmatami, które stały się kamieniami węgielnymi chrześcijaństwa i dziś niewiele osób zadaje sobie trud, by je na nowo zbadać, by odkryć, na jakich wątłych podstawach się opierają.

Jeśli chcesz porozmawiać o Biblii, zapraszamy do udziału w regularnych spotkaniach online. Więcej informacji TUTAJ.

Jeśli tekst stanowi cytat i/lub tłumaczenie, zawsze podajemy jego źródło. W innych przypadkach tekst jest naszego autorstwa, który zezwalamy kopiować z podaniem źródła, czyli naszej strony. Będziemy wdzięczni za aktywny link – BogZyje.pl – dzięki temu więcej osób pozna naszą stronę.

Odpowiadając na pytania czytelników, autor strony nie jest chrystadelfianinem, ale wyznawane prawdy wiary tej społeczności są mu bliskie. Dlatego wszystkich zainteresowanych lepszym poznaniem prawd biblijnych odsyła do strony polskich chrystadelfian – PrawdyBiblijne.com. Należy podkreślić, że wszelkie treści publikowane na stronie są jedynie poglądami autora (autor poleca dział: Biblia oraz Pytania i Odpowiedzi), bądź zostały zamieszczone w celach polemicznych, w ramach rozmów na tematy biblijne (patrz dział -> Dyskusje biblijne) lub też w dziale Cytaty, gdzie znajdują się liczne wypowiedzi bliskie, ale nie zawsze tożsame z poglądami autora strony. Na stronie znajdują się również tłumaczenia tekstów chrystadelfian (za każdym razem zostaje umieszczona wzmianka pod artykułem), z którymi autor się zgadza. Nie oznacza to jednak, że należy identyfikować pozostałe treści na stronie z tym, w co wierzą chrystadelfianie.

Zwykle w tych miejscach na stronach znajduje się informacja o możliwościach wsparcia danej witryny. Nasza strona programowo nie angażuje się w takie rozwiązania (Mateusza 10:8: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”), ale jeśli doceniasz, drogi Czytelniku, naszą pracę i pomyślałeś o wsparciu naszych działań, prosimy Cię o wpłatę na dowolny wybrany przez Ciebie cel charytatywny.